Mezoterapia igłowa jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod walki z łysieniem i nadmiernym wypadaniem włosów.

Zabieg ten pomaga również uporać się z uciążliwym łupieżem, a także nadmiernym przetłuszczaniem się skóry głowy; jest to doskonała metoda na odżywienie, wzmocnienie i rewitalizację zarówno skóry głowy jak i włosów. 

Fenomen tego zabiegu polega na głębokim przenikaniu dużych ilości substancji aktywnych bezpośrednio w miejsca problemowe – do komórek włosa. Składniki aktywne wnikają w głębokie warstwy skóry, przynosząc o wiele lepsze rezultaty niż kosmetyki stosowane zewnętrznie, czy suplementy diety.

Dzięki podaniu preparatu bezpośrednio w miejsca problemowe, mamy gwarantowany szybki efekt. Komórka włosa po otrzymaniu niezbędnych składników, produkuje włos lepszej jakości, porost włosów jest przyspieszony, a proces wypadania zahamowany. Stymulowany w ten sposób mieszek włosowy, produkuje możliwie największe ilości zdrowych włosów. 

Przebieg zabiegu

Po przeprowadzeniu wywiadu w celu wykluczenia przeciwwskazań, następnym krokiem jest zdezynfekowanie skóry głowy, która będzie poddana zabiegowi. Dzień przed zabiegiem, klient sam w domu powinien wykonać peeling skóry głowy. Dzięki niemu oczyszczone zostaną ujścia mieszków włosowych, nieprawidłowo złuszczony naskórek i nadmiar sebum. 

Tak przygotowaną skórę głowy możemy poddać zabiegowi mezoterapii igłowej. Jest to seria bardzo płytkich wstrzyknięć koktajlu ze składnikami aktywnymi/lub osoczem bogatopłytkowym, przy użyciu bardzo cienkiej, prawie niewidocznej igły. Podawany preparat dobieramy zawsze indywidualnie w zależności od problemu.  

Zazwyczaj w skład takich ampułek wchodzą witaminy np. A, C, E, B5 czyli kwas pantotenowy, kwas hialuronowy, kofeina, enzymy, koenzymy, peptydy. 

Zabieg nie jest bolesny, natomiast może występować dyskomfort, uzależniony od indywidualnego progu odczuwania bodźców bólowych. Miejscowe podanie preparatów maksymalizuje efekty ich działania, jednocześnie niwelując obciążenie nerek i wątroby, które ma miejsce przy doustnym stosowaniu leków czy suplementów.

Za pomocą iniekcji wywołujemy kontrolowane uszkodzenia skóry, tym samym pobudzając ją do samoregeneracji i tworzenia nowych włókien kolagenowych i elastynowych. 

 

Po zabiegu możemy zaobserwować małe strupki, zaczerwienienie, drobne siniaki, powierzchowne zadrapania. 

Efekty

Pierwsze widoczne efekty możemy zauważyć już po ok. 2 tygodniach od pierwszego zabiegu, to jednak nie jest pełny efekt i nigdy nie powinno się zaprzestać tylko na jednym zabiegu. Polecana jest seria ok 4- 8 zabiegów w dwutygodniowych odstępach. Przy serii zabiegów możemy mówić o pełnych efektach kuracji. Ważne jest też wykonywanie zabiegów przypominających. Na początek 2-3 zabiegi co ok 3 miesiące, następnie raz na pół roku czy raz na rok w celu dalszej stymulacji komórek włosa. Nowe włosy stają się widoczne po 2, 3 miesiącach.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że mimo iż zabieg mezoterapii jest jedną z najskuteczniejszych metod walki z łysieniem, nie jest to zabieg trwały. Wykonanie serii wraz z zabiegami przypominającymi nie zagwarantuje nam, że problem łysienia zniknie. Nie da się na zapas “nakarmić” komórek włosa. W związku z tym taki zabieg powinien być wykonywany już zawsze, przynajmniej raz w roku. 

Przeciwwskazania

Zasady dla klienta

Przed zabiegiem

 

Po zabiegu: