Czy zastanawiałaś się ile razy w ciągu życia człowiek pozbywa się niechcianego owłosienia? Przeciętnie jest to 1540 razy! Biorąc pod uwagę ile zajmuje nam to czasu, nietrwały efekt końcowy, nieestetyczne wrastające włoski, czy podrażnienia – nie wygląda to kolorowo.

Jednak istnieje metoda, która podbija serca ludzi na całym świecie – mowa tutaj o depilacji laserowej. Jak do tej pory jest to najskuteczniejsza metoda trwałego pozbycia się owłosienia. Dzięki depilacji laserowej zapomnisz o trudach nieustannego golenia się, zacięciach, podrażnieniach. Systematyczność w wykonywanych zabiegach przyniesie spektakularne rezultaty, a Ty będziesz mogła cieszyć się gładką skórą cały czas!

Na czym polega depilacja laserowa?

Emitowana  podczas zabiegu wiązka światła lasera przenika w głąb włosa poprzez barwnik zawarty w mieszku włosowym – melaninę. Im więcej melaniny, czyli im ciemniejszy włos, tym zabieg jest skuteczniejszy. Energia lasera zostaje pochłonięta przez melaninę, co skutkuje trwałym zniszczeniem cebulki włosa wraz z jej korzeniami. Działamy na zasadzie zjawiska selektywnej fototermolizy. Wiązka lasera działa wybiórczo we włos, powodując miejscowe uszkodzenia materii o ciemniejszej barwie. W związku z tym podczas zabiegu skóra nie nagrzewa się i jest bezpieczna.

Konieczne jest wykonanie serii kilku zabiegów, gdyż laser działa tylko na włosy znajdujące się w fazie wzrostu, a włosy nie rosną synchronicznie.

Fazy wzrostu włosa

Pytacie dlaczego jedna wizyta w naszym salonie nie wystarczy?

Wiąże się to z cyklem wzrostu włosa, na który składają się trzy fazy :

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed rozpoczęciem serii zabiegów przeprowadzamy szczegółowy wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Właściwe przygotowanie jest kluczowym elementem do uzyskania satysfakcjonujących rezultatów.

 1. Dzień przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu zabiegowym.
 2. Nie należy wyrywać włosów pęsetą, woskiem, depilatorem mechanicznym przez 4 -8 tygodni przed zabiegiem. Można je natomiast golić czy przycinać.
 3. Tydzień przed zabiegiem należy odstawić leki i zioła fotouczulające ( fototoksyczne, fotoalergiczne, nagietek, dziurawiec, herbata Figura )
 4. Nie należy opalać skóry przez 4 -6 tygodni przed zabiegiem. Mowa tutaj również o samoopalaczach.
 5. Skóra przed zabiegiem nie powinna być sucha. Przed zabiegiem stosuj kremy i balsamy. Pamiętaj o prawidłowym nawodnieniu organizmu.
 6. Na 4 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić maści i kremy z witaminą A, retinoidami ( np. Isotrexin, Differin, Zorac itd. ), witaminą C i kwasami owocowymi.   

O czym należy pamiętać po zabiegu?

 1. Unikać opalania się przez co najmniej 2 tygodnie po zabiegu. W tym okresie należy stosować kremy z filtrem SPF  minimum 30.
 2. Delikatnie osuszać skórę najlepiej jednorazowym ręcznikiem. Nie trzeć.
 3. Nie stosować dezodorantów i  antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu (jeśli depilowane były pachy).
 4. Po depilacji nóg oraz okolic bikini należy nosić lekkie, zwiewne ubrania. Należy unikać obcisłych, nieprzepuszczających powietrza materiałów.
 5. Nie stosować mydła, spirytusu, toników alkoholowych.

Naturalną reakcją po zabiegu jest obrzęk lub zaczerwienienie , które ustępują od kilku godzin do kilku dni. Kolejne zabiegi należy powtarzać co 4-8 tygodni, aż do uzyskania odpowiedniego efektu.

Czy depilacja laserowa boli?

Osoby rozważające depilację laserową obawiają się przede wszystkim bólu. To jak go odczuwamy jest kwestią indywidualną, uzależnioną od naszego progu bólu. Klienci określają ból podczas depilacji jako pieczenie, szczypanie.

Znaczenie ma także to, na jakim obszarze ciała wykonywany jest zabieg. W wrażliwszych miejscach, jak okolice bikini, czy twarz dyskomfort może być większy. Ból jest także zależny od naszej kombinacji melaniny – osoby o ciemniejszej karnacji i ciemniejszych włosach będą odczuwały większy dyskomfort.

Autor: Agnieszka Wardęga