Blizny to zmiany skóry, które powstały w wyniku nieprawidłowego gojenia się rany.
Jest wiele rodzajów blizn, powstałych w różnych okolicznościach.  Dziś skupimy się na bliznach atroficznych, inaczej zwanych zanikowymi. Należą do nich blizny po trądziku, ospie wietrznej, terapii sterydami oraz rozstępy.

 

Zanikowe blizny potrądzikowe:

Mogą powstać w każdym stopniu zaawansowania oraz w każdej odmianie trądziku. Ich intensywność jest uwarunkowana od nasilenia choroby oraz od czasu rozpoczęcia leczenia. Im szybciej rozpoczniemy prawidłową kurację tym lepiej.

 

Dlaczego? 

 

Blizny nie powstają z dnia na dzień, jest to cały proces, który może trwać nawet 2 lata.

Blizny zanikowe powstają na skutek stanu zapalnego, następnie dochodzi do osłabienia i zniszczenia włókien kolagenowych oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Skutkuje to ubytkiem w skórze – jej “zapadnięciem”. Nie zawsze wyglądają one tak samo. Jedne mogą być zagłębione w powierzchni skóry, inne wyniesione ponad nią, a jeszcze inne po prostu odbarwione. I wszystkie te typy mogą występować równocześnie u tej samej osoby!

 

Czy jest jakiś jeden zabieg, którym wyleczymy blizny?


Nie. Niestety proces działania przeciw bliznom wymaga serii różnych zabiegów, ściśle związanych z mechanizmami regeneracji naszej skóry. Jak wspomniałam już wyżej blizny pomimo takiej samej przyczyny powstania mogą być zupełnie różne. Z tego względu zabiegi dobieramy indywidualnie dla każdego pacjenta. Na wszystkie zabiegi z zakresu rewitalizacji i przebudowy potrzeba czasu, odpowiednich przerw oraz systematyczności.

Korzystamy tutaj z różnych technologii, dzięki którym między innymi wywieramy działanie złuszczające, pobudzenie rozrostu tkanki tłuszczowej, stymulujemy skórę do odnowy komórkowej, działamy przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, rozluźniajmy struktury kolagenu, zmniejszamy przekrwienie, podwyższamy temperaturę, osłabiamy czynności naczyń włosowatych.
Nie jesteśmy w stanie osiągnąć tego wszystkiego w 1 zabiegu. Potrzebujemy czasu na przebudowę i regenerację naszej skóry, dlatego ważna jest tutaj regularność oraz różnorodność zabiegów.

 


Z naszej strony oferujemy zabiegi takie jak:

  • karboksyterapia,
  • mikroigłowe fale radiowe, 
  • złuszczanie kwasami medycznymi,
  • dermapen, 
  • mezoterapia igłowa,
  • osocze bogatopłytkowe, 
  • oraz  dermomasaż.
    Dobieramy indywidualną kurację, tak by w jak największym stopniu pozbyć się problemu.

Autor: Weronika Antończyk