Nasza skóra zmienia się wraz z upływem czasu. Gdy zaobserwujemy pojawiające się naczynka, wypryski czy pierwsze zmarszczki szukamy pomocy w salonach piękności. Zmiany w budowie skóry odnotowujemy już około 25 roku życia. Skóra staje się ona przede wszystkim cieńsza, mniej elastyczna i bardziej sucha. Kiedy maleje aktywność komórek naszej skóry naturalne procesy są zaburzone, a komórki potrzebują stymulacji.

 

Kosmetologia estetyczna proponuje wiele rozwiązań, które zatrzymują procesy starzenia się skóry. Dermapen, to jeden z zabiegów, które w naszym gabinecie wykonujemy najczęściej. Czym jest to spowodowane i dlaczego nasi klienci, Panie i Panowie chętnie korzystają z mezoterapii mikroigłowej?

 

Aby poprawić wygląd i jakość skóry musimy zadziałać na konkretne mechanizmy skóry, takie jak: samoodnowa, przebudowa i regeneracja. Zabiegi, które łączą te mechanizmy polegają na kontrolowanym uszkodzeniu tkanek. Mezoterapia, to szereg zabiegów. Różnią się one sposobem wprowadzania substancji aktywnych na: mezoterapię igłową, mikroigłową i bezigłową.

 

Mezoterapia mikroigłowa

 

To zabieg, przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Mikroigłowa – ponieważ wykorzystujemy specjalnie przeznaczone do tego, jednorazowe końcówki zawierające 42 cieniutke igły. Nie podajemy nimi w głąb skóry preparatu, tak jak w metodzie igłowej, ale dziurkujemy skórę powodując kontrolowane mikrourazy i mikrokrwawienia. Podczas mezoterapii frakcyjnej zawartość ampułki odpowiednio dobranej dla rodzaju cery aplikujemy bezpośrednio na obszar poddany zabiegowi. Jednocześnie krew, która wydostaje się z uszkodzonych naczyń krwionośnych bogata jest w czynniki wzrostu, które stymulują naturalne procesy naprawcze skóry. Ponadto krew jest naturalną maseczką odżywczą dla każdego typu skóry.

 

Intensywne, bardzo gęste mikronakłuwanie na odpowiedniej głębokości powoduje reakcję samoodnowy skóry. Dlatego jest to zabieg, który ma szeroki zakres działania. Skutecznie napina skórę, redukuje blizny i zmiany potrądzikowe, przebarwienia oraz zmniejsza rozszerzone pory i wypłyca rozstępy, o czym dowiesz się więcej TUTAJ

 

Dlatego, to jeden z lepszych zabiegów wykorzystywanych w profilaktyce zapobiegającej starzeniu się skóry. Powstają nowe włókna podporowe, a czynniki wzrostu pobudzają tworzenie się kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego i innych składników odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie skóry i jej młody wygląd.

 

Jak wygląda zabieg i jak się do niego przygotować?

 

Jeśli podczas wywiadu wykluczyliśmy przeciwwskazania, mezoterapia jest procedurą bezpieczną, szybką i bezbolesną w rękach kosmetologa przeprowadzającego zabieg. Do zabiegu pacjent nie musi się specjalnie przygotowywać. Profilaktycznie wprowadza się terapię przeciwwirusową u osób, u których występowała opryszczka. Zaleca się także picie większej ilości wody. Dzięki odpowiedniemu nawodnieniu skóry zyskujemy lepszy efekt zabiegu oraz szybszy czas regeneracji. Podczas zabiegu skóra jest znieczulona, dlatego też zabieg jest bezbolesny, pacjenci odczuwają jedynie wibracje i „drapanie”, a w późniejszym etapie odczuwalne jest ciepło spowodowane celowo wywołanym stanem zapalnym skóry oraz ustępowaniem znieczulenia.

 

Jak wygląda skóra po wampirzym liftingu?

 

Prawidłowym i oczekiwanym rezultatem zabiegu jest mikrokrwawienie. I to właśnie dlatego ten zabieg nazywamy wampirzym liftingiem. Kluczowe podczas zabiegu jest dobranie odpowiedniej długości igiełek aby do niego doprowadzić. Wtedy też wprowadzamy odpowiednie substancje aktywne lub osocze, co poprzez mikronakłucia zwiększa ich penetrację w głąb skóry. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona, napięta i lekko opuchnięta, co utrzymuje się 1-2 dni. Mogą również występować drobne strupki, otarcia, wybroczynki i łuszczenie się skóry (około 7dni). Są to objawy indywidualne, zależne od rodzaju skóry i intensywności zabiegu. Skóra po zabiegu jest wrażliwsza niż na co dzień.

 

Rekonwalescencja i ryzyko powikłań

 

Mikrokrwawienia występujące podczas zabiegu ustępują w trakcie procedury. Rekonwalescencja po takim zabiegu jest szybka. Dzieje się tak, ze względu na fakt, że nie uszkadzamy naskórka. Dziurkując skórę, rozsuwamy komórki naskórka niszcząc go jedynie w minimalnym stopniu. Dlatego jest to zabieg, gdzie ryzyko przebarwień jest bardzo niskie (w przeciwieństwie na przykład do zabiegów złuszczania kwasami, gdzie naskórek zostaje chemicznie usunięty). Nasza skóra nie jest pozbawiona bariery naskórkowej, dzięki czemu procesy odnowy skóry przebiegają w optymalnych warunkach. Dlatego też ryzyko powikłań jest minimalne. Należą do nich – infekcje bakteryjne, opryszczka, przebarwienia, reakcja alergiczna. Chcąc uniknąć powikłań zalecamy aby nie nakładać makijażu do 24h po zabiegu, nie korzystać z sauny, basenów i solarium, zrezygnować z wysiłku fizycznego, unikać kontaktu ze zwierzętami, gwałtownymi zmianami temperatur, parą wodną, oraz pyłami.

 

Efekty uzyskane po serii zabiegów:

 

 

 

 

Cykl zabiegów 4-6 zabiegów

Częstotliwość – co 2-4 tygodnie

Czas zabiegu – 1,5h