Niezliczona ilość kobiet na co dzień widzi nieidealne ciało w lustrzanym odbiciu. Niewiele z nich może pochwalić się ciałem bez rozstępów lub cellulitu. Jednakże czy my – nieidealne kobietki musimy się pogodzić z tym, że nasze ciało tak wygląda? Oczywiście – aby osiągnąć sukces musimy same siebie zaakceptować! Jednak istnieją skuteczne metody aby pozbyć się niechcianych rozstępów, zmarszczek, cellulitu czy blizn i nam w tym pomóc!

Jak pozbyć się zmarszczek, blizn potrądzikowych i przebarwień pozapalnych? Czytaj TUTAJ

 Dziś odpowiemy sobie na pytania:

Skąd biorą się rozstępy? Dlaczego po czasie wyglądają inaczej? I kiedy najlepiej przyjść na wizytę?

Problem rozstępów dotyczy osób, u których dochodzi do nadmiernego rozciągnięcia skóry w krótkim czasie – jest to szczególny rodzaj blizn. Dlatego nieestetyczne czerwone i sinoczerwone pręgi towarzyszą nam podczas okresu dojrzewania, ciąży czy w momencie gdy przytyjemy. Gdy skóra zostaje poddana gwałtownemu i intensywnemu rozciągnięciu jej głębsze warstwy pękają i tworzą początkowo czerwone prążki na skórze.

Jest to faza zapalna. To moment, w którym my, jako kosmetolodzy możemy najwięcej! Długość jej trwania, to cecha indywidualna, ale szacuje się, że to okres 12-24miesiący. Ich pojawienie się zazwyczaj jest bezobjawowe, ale zdarza się, że towarzyszy im obrzęk, świąd oraz nieprzyjemne pieczenie, napięcie i ból określany jako rozpieranie. Jeśli Twoje rozstępy tak wyglądają – umów się na wizytę aby ustalić plan działania i móc pozbyć się ich na dobre!

Za wytrzymałość skóry odpowiedzialne są włókna kolagenu i elastyny, które tworzą szkielet podporowy dla skóry. Dlatego tak ważne jest aby na tym etapie – fazy zapalnej pomóc naszej skórze zmotywować komórki do wytwarzania kolagenu i nowych włókien podporowych. W momencie kiedy stan zapalny zanika, prążki stają się bledsze, a później białe. Rozjaśnione i zmniejszone rozstępy to efekt próby regeneracji skóry przez nasz organizm. Jest to stan zanikowy, w którym nie mamy możliwości przywrócenia stanu skóry do tej przed wystąpieniem rozstępów. W tym momencie możemy polepszyć ich wygląd, wygładzić je i zmniejszyć ich widoczność. Najskuteczniejsze zabiegi w walce z nimi polegają na kontrolowanym uszkodzeniu skóry, gdzie zmuszona zostaje do regeneracji i do przebudowy.

Najefektowniejsze zabiegi na rozstępy to karboksyterapia, radiofrekwencja mikroigłowa, osocze bogatopłytkowe.

Terapia łączona czy jeden zabieg?

Opowiem Wam po krótce czym jest każdy z wymienionych wyżej zabiegów, co daje nam terapia łączona i dlaczego jeden zabieg nie przyniesie oczekiwanych efektów.

– Radiofrekwencja mikroigłowa to mikronakłuwanie z wykorzystaniem RF (fali radiowej). Głowica wyposażona w 81 maleńkich igieł, które podgrzewane są na całej długości, pasmo po paśmie drażni naszą skórę motywując ją do regeneracji włókien kolagenowych i odbudowy. W głębszych warstwach skóry – w miejscach nakłucia występuje poparzenie, natomiast okoliczne, zdrowe tkanki kaskadowo uruchamiają intensywny proces przebudowy. Rozstępy się wypłycają. Zabieg wykonywany w fazie zapalnej powoduje praktycznie całkowite pozbycie się mniej rozległych rozstępów już po 3 zabiegach!

– Karboksyterapia to zabieg, w którym drobną igiełką podajemy dwutlenek węgla w głąb skóry w celu jej podrażnienia i wywołania efektu w którym zwiększamy ukrwienie i zmieniamy pH środowiska, pozbywając się dodatkowo miejscowo zlokalizowanego cellulitu. W połączeniu z radiofrekwencją mikroigłową sprawiamy, że skóra jest stymulowana do jeszcze silniejszej przebudowy i odnowy.

Wiecęj o karboksyterapii możesz przeczytać TUTAJ

-Osocze bogatopłytkowe – zabieg w połączeniu z radiofrekwencją mikroigłową, w skórze poddanej mikronakłuciom dostarcza jej czynników wzrostu zawartych w osoczu niezbędnych w procesie przebudowy skóry. Zwiększa to efektywność terapii łączonej – poprawia proces regeneracji, ułatwia gojenie się skóry i daje szybsze rezultaty.

Wiecęj o osoczu możesz przeczytać TUTAJ

 

Jeden zabieg nigdy nie przyniesie nam oczekiwanych rezultatów. Wystąpienie rozstępów, cellulitu czy zmarszczek to wieloetapowy i często długotrwały proces – tak samo jak cofnięcie lub zahamowanie takich zmian. Serie zabiegów są ściśle związane z mechanizmami regeneracji naszej skóry. Na wszystkie zabiegi z zakresu rewitalizacji i przebudowy potrzeba czasu, odpowiednich przerw oraz systematyczności.

Dajemy Wam możliwość cieszenia się efektami po serii zabiegów. W momencie gdy wybierzemy terapię samodzielną, czyli jeden rodzaj zabiegu – efekty są widoczne i zadowalające, ale potrzeba na to więcej czasu i cierpliwości.Kiedy chcemy spotęgować siłę monoterapii, łączymy ją z innymi zabiegami. Silniejszą przebudowe uzyskamy lącząc MRF z karbosykterapią, natomiast szybsze gojenie z osoczem bogatopłytkowym.

Terapie te uzupełniają się potęgując efekty.

Co możesz zrobić w domu aby uniknąć rozstępów? Jak je pielęgnować?

 Pamiętaj!

Aby cieszyć się skórą bez rozstępów – zapobiegaj ich powstawaniu! Po drugie – Nie pękaj! Taka skóra potrzebuje długotrwałej pielęgnacji, nie poddawaj się. Kobiety w ciąży powinny pamiętać o profilaktyce brzuszków i skóry ZANIM pojawią się na niej brzydkie sinoczerwone rozstępy. Aby uniknąć powstawania nowych rozstępów w wyniku nagłego nadmiaru tkanki tłuszczowej kontroluj wagę i zrezygnuj z obciążających „szybkich diet”.

Do pielęgnacji używaj olejków: arganowy, migdałowy, rozmarynowy, tymiankowy, lawendowy, olej z nagietka czy róży. Balsamów z aloesem, wąkrotą azjatycką, soją, kwasem mlekowym oraz witaminy A+E. Przede wszystkim wykonuj masaże i peelingi skóry z rozstępami i pamiętaj o nawilżeniu i natłuszczeniu skóry! Warto również wiedzieć o tym, że dieta uboga w cynk, witaminy i makroelementy sprzyja powstawaniu rozstępów – zadbaj o zdrowe odżywianie.