Z wykorzystaniem jednej aparatury opartej na działaniu fal radiowych możemy przeprowadzić dwa rodzaje zabiegów na twarz – Radiofrekwencję mikroigłową oraz Thermage.

Opowiem Ci czym się różnią, jakie dają efekty i jak wygląda zabieg.

Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania – napisz do nas i dowiedz się więcej!

RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA

Zabieg, który powstrzymuje efekty upływającego czasu i przeciwdziała oznakom starzenia się skóry. To połączenie promieniowania elektromagnetycznego z mikronakłuwaniem.Mikroigiełki po wkłuciu na odpowiednią głębokość stają się elektrodami emitującymi energię fal radiowych. Efektem jest podgrzanie skóry na całej jej grubości – najsilniejsze na zakończeniu mikroigieł przez co podgrzewana jest nie tyle powierzchnia skóry co jej głębsze warstwy. Uzyskana temperatura to około 45-60st. Niższa temperatura nie przyniesie efektu, natomiast wyższa spowoduje martwicę tkanek – dlatego też wybór miejsca i osoby przeprowadzającej zabieg powinien być w pełni świadomy!

Kontrolowane poparzenie głębszych warstw skóry skutkuje jego regeneracją i przebudową. Mikrouszkodzenia powodują inicjację procesów naprawczych skóry – wywołując stan zapalny i uwalniając czynniki wzrostu z naszej krwi aktywujemy i motywujemy skórę do przebudowy i naprawy. Następuje wzrost syntezy kolagenu i elastyny – zwiększa to jędrność, napięcie i poprawia owal twarzy, co widoczne jest natychmiast po zabiegu. Efekt spowodowany jest obkurczeniem włókien kolagenowych poprzez ich wcześniejsze ogrzanie. Wskutek działania temperatury dochodzi także do częściowej degradacji włókien kolagenowych gdzie stare, mało wytrzymałe włókna zastępowane są nowo powstałymi – proces ten trwa około miesiąca.

Głównym parametrem, który wybieramy podczas zabiegu jest możliwość zastosowania fal radiowych na ściśle określonej głębokości. Podczas zabiegu możemy działać we wszystkich warstwach skóry – zależnie od problemu, z którym chcemy się uporać. Głębokość wnikania igieł rozpoczyna się od 0,3mm aż do 3mm. Jest to metoda, która pozwala zadziałać głębiej niż sama fala radiowa a także laser frakcyjny CO2, który maksymalnie dociera na głębokość 2mm. Jest w pełni bezpieczna!

Nasadki z mikroigłami są sterylne i wymienne dla każdego pacjenta!

W jakim celu wykorzystujemy Frakcyjne Fale Radiowe w kosmetologii?

Dzięki mechanizmowi działania – stymulacji skóry do odbudowy działa ona na:

Jak wygląda zabieg i skóra zaraz po?

Cała procedura jest stosunkowo prosta. Gdy wykluczymy przeciwwskazania i dopuścimy pacjenta do zabiegu rozpoczynamy od dokładnego demakijażu twarzy. W celu zwiększenia komfortu zabiegu nakładamy maść znieczulającą ograniczając w ten sposób nieprzyjemne doznania związane z wkłuwaniem się mikroigiełek. Czas trwania związany jest z obszarem, który poddany jest działaniu radiofrekwencji mikroigłowej – im większy, tym dłużej trwa dany zabieg. Skóra po zabiegu jest obrzęknieta, widoczne są mikronakłucia oraz zaczerwienienie, ustepujące po 1-2dniach od zabiegu. Widoczne jest napięcie i poprawa owalu twarzy.

Ile potrzeba zabiegów aby uzyskać pożądany efekt?

Ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie do pacjenta. Określamy ją na podstawie efektów po pierwszym zabiegu, od wieku i kondycji skóry, a także od rodzaju problemu i efektów jakie chcemy osiągnąć. Jest to zabieg wykonywany w serii od 3 zabiegów w odstępach 1 miesiąca. Należy pamiętać, że jest to zabieg regeneracyjny – od 2 do 6 miesięcy skóra produkuje nowe włókna kolagenowe, procesy naprawcze w skórze nadal postępują.

Thermage

Zasadnicza różnica między frakcyjnym działaniem fal radiowych a thermage, czyli thermoliftingiem – to głębokość penetracji fali oraz brak mikronakłuwania. Podczas zabiegu Thermage nie jest konieczne aby znieczulać skórę przed zabiegiem. Jest to zabieg, w którym również dochodzi do podgrzania wewnętrznych warstw skóry, ale na mniejszej głębokości i mniej precyzyjnie. Efekty widoczne są po pierwszym zabiegu, ale oczekiwane zmiany uzyskujemy po serii, tak samo jak w przypadku Radiofrekwencji mikroigłowej. Thermolifting wykonujemy u osób, u których występują przeciwskazania do mikronakłuwania, a także uczulenie na składniki znieczulające.