THE HOT TOMATO PEEL

To średniogłęboki peeling, który przeznaczony jest do cery mieszanej, trądzikowej, z zaskórnikami, skóry grubej z silnym łojotokiem, z przebarwieniami posłonecznymi i pozapalnymi, z bliznami potrądzikowymi.

Celem jest głębokie oczyszczenie skóry, zmniejszenie porów, wyregulowanie pH skóry, załagodzenie stanów zapalnych skóry oraz zapobieganie przebarwieniom i bliznom potrądzikowym. Rhonda Allison działa w połączeniu z zabiegami wstępnymi, pielęgnacją pozabiegową i codzienną prawidłową pielęgnacją domową. Dzięki stosowaniu się do zaleceń korzyści i zmiany, które zachodzą w skórze są nieinwazyjnym powierzchownym poziomie, będą długotrwałe i widoczne!

Przeciwskazania

 

Przed zabiegiem

W celu przygotowania do zabiegu niezbędna jest konsultacja z kosmetologiem i dobranie odpowiedniej terapii zabiegowej i przed zabiegowej. Należy wykluczyć przeciwskazania do zabiegu. Odstawić suplementy ziołowe i inne leki, kremy złuszczające, nie wykonywać oczyszczania manualnego przed zabiegiem ani depilacji woskiem okolicy zabiegowej. w razie choroby lub złego samopoczucia należy przenieść termin wizyty. Zabiegi, które mogą przygotować nas do zabiegu peelingującego ustala kosmetolog przeprowadzający i dopuszczający w wywiadzie pacjenta do zabiegu.

 

Po zabiegu

Pomiędzy drugim a siódmym dniem skóra będzie się łuszczyć. Nie należy odrywać skóry, ponieważ może dojść do infekcji lub powstania blizn i przebarwień. Konieczne jest stosowanie PRO SALVE przez dwa kolejne dni. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, obrzęknięta i napięta. Po peelingu może pojawić się wysypka, należy wtedy pojawić się salonie aby zastosować terapię uspokajającą i krem z hydrokortyzonem. Normalnym objawem natomiast jest skóra, która delikatnie piecze zaraz po zabiegu i może utrzymywać się to przez przez kilka dni. Stosujemy delikatne preparaty do oczyszczania tj. Beta Green Tea Cleanser. Natomiast przez cały okres złuszczenia i regeneracji należy stosować Growth Factor Serum i krem z filtrem przeciwsłonecznym oraz unikać słońca, chlorowanej wody, nadmiernego wysiłku i nie korzystać z solarium!

Zabieg ten wykonuje się raz na miesiąc.